| Color | Black |
|---|---|
| Size | Full |
| Shape | Rectangular |
| Item Length | 81/87 in |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Care Instructions | Clean with Dampen Cloth, Easy Care |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 40 in |
| Frame Material | Metal |
| Personalized | No |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | LED Light, Charging Station, Storage Headboard, Bed End Storage Drawer |
| Room | Bedroom |
| Finish | Metallic |
| Headboard Height | 40 in |
| Pattern | Solid |
| Bed Edge Drop Length | 12 in |
| Mattress Included | No |
| Footboard Height | 14 in |
| Compatible Mattress Size | Queen, Full |
| Brand | E-Motie |
| Type | Bed Frame |
| Number of Drawers | 1 |
| Assembly Required | Yes |
| Original/Reproduction | Original |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. Full Queen LED Bed Frame with Charging Station&Upholstered Storage Headboard. Color: Black, Condition: New. Listed at 170.99 USD. It is easy to identify through the instruction manual, and one person can easily complete it within 30 minutes. Let you enjoy a peaceful sleep at night without being disturbed by squeaking noises due to turning over.