| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Material | Metal+Wood |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension 1 | Full: 81.34''L X 54.49''W X 39.45''H |
| Dimension 2 | Queen: 86.54''L X 59.68''W X 39.45''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full |
| Frame Material | Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, Platform Bed |
| Color | Black+Brown |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 39.45 in/ 39.45 in |
| Item Length | 81.34 in/ 86.54 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| MPN | Does not apply |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Width | 54.49 in/ 59.68 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Item Weight | 64.50 lbs/ 69.00 lbs |
| Original/Reproduction | Original |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Full/Queen Size Bed Frame Metal Platform Bed w/ Storage Headboard & USB Port. Color: Black+Brown, Condition: New. Listed at 169.99 USD.