| Color | Beige & Full Size |
|---|---|
| Material | Linen+Wood+MDF |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension 1 | Full: 80.3''L x 59.4''W x 27.6''H |
| Dimension 2 | Queen: 84.3''L x 62.2''W x 27.6''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full Size, Queen Size |
| Frame Material | Wood |
| Type | Platform Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, Platform Bed |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 27.60 in/ 27.60 in |
| Item Length | 80.30 in/ 84.30 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Width | 59.40 in/ 62.20 in |
| Item Weight | 88.00 lbs/ 96.00 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Full/Queen Size Bed Frame Upholstered Platform Bed w/ USB Port Beige/Blue US. Color: Beige & Full Size, Condition: New. Listed at 339.99 USD. [Modern Upholstered platform bed]This design is elegant style upholstered in carefully-selected linen fabric. Swivel Coffee Table. Upholstered Dining Chair. The design of the floor platform makes the sleeping feeling to the maximum relax.