| Size | Full Size |
|---|---|
| Material | Wood+ Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | Full: 75.00"L x 54.00"W x 40.20"H, Queen: 86.00"L x 60.00"W x 40.20"H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full Size, Queen Size |
| Frame Material | Wood+Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | Easy To Assemble, Platform Bed, LED Lights, with USB Ports, with 4 Drawers |
| Color | Black+Brown+Grey |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 40.20 in/40.20 in |
| Item Length | 75.00 in/86.00 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 4 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 83.60 lbs/92.40 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 54.00 in/60.00 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Full/Queen Size Platform Bed Frame w/ 4 Drawer & Storage Headboard & LED Lights. Color: Black+Brown+Grey, Condition: New. Listed at 299.99 USD. Multi-Function RGB LED Light- RGB LED light of the headboard provide a leisurely atmosphere for your night. The drawers are also installed with rolling wheels to easily push in and pull out.