| Size | Full Size |
|---|---|
| Material | Wood+Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | Full: 82.40''L x 55.11'W x 44.09''H, Queen: 87.40''L x 61.18'W x 44.09''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full/ Queen |
| Frame Material | Wood+Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | Easy To Assemble, Platform Bed, with Storage Headboard, with LED Lights, with UDB Ports, with 4 Drawers |
| Color | Black |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 44.09 in/ 44.09 in |
| Item Length | 82.40 in/ 87.40 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 4 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 96.01 lbs/ 103.64 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 55.11 in/ 61.18 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Full/Queen Size Platform Bed Frame w/ LED Lights & Storage Headboard & 4 Drawers. Color: Black, Condition: New. Listed at 299.99 USD. Its fast charging design is born to improve charging efficiency-provides 20% faster power.