| Size | Full Size |
|---|---|
| Material | Wood+ Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension 1 | Full: 82.79"L x 55.94"W x 45.86"H |
| Dimension 2 | Queen: 87.79"L x 62.00"W x 46.65"H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full Size, Queen Size |
| Frame Material | Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | Easy To Assemble, Platform Bed, With LED Lights And USB Port, Headboard With Storage |
| Color | White |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 45.86 in/ 46.65 in |
| Item Length | 82.79 in/ 87.79 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 2 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 103.62 lbs/115.52 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 55.94 in/ 62.00 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Full/Queen Size Platform Bed Frame w/ Storage Headboard & USB Port & LED Lights. Color: White, Condition: New. Listed at 329.99 USD.