| Size | Full Size |
|---|---|
| Material | Wood+Boucle+Foam |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | Full: 78.63''L x 55.75''W x 42.50''H, Queen: 83.38''L x 61.75''W x 42.50''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full Size, Queen Size |
| Frame Material | Wood |
| Type | Platform Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, Platform Bed, with LED Atmosphere Light |
| Color | White |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 42.50 in/42.50 in |
| Item Length | 78.63 in/83.38 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 74.96 lbs/81.57 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 55.75 in/61.75 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Full/Queen Size Platform Bed Frame with Upholstered Headboard & LED Light White. Color: White, Condition: New. Listed at 335.99 USD. Design: The petal-shaped headboard and rounded lines break the convention. It has a romantic and relaxing feel, suitable for various bedroom styles, and can easily create a cozy sleeping corner. Simple and versatile: The overall design is simple and elegant, and the white main tone is fresh and clean.