| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 244G0-6LA1A |
| Product Name | Genuine Nissan Battery Current Sensor 244G0-6LA1A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 244G0-6LA1A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | Sentra |
| Year | 2020 2021 2022 2023 2024 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #3 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
Check the listing for details. Genuine Nissan Battery Current Sensor 244G0-6LA1A. Condition: New. Listed at 107.26 USD. Genuine Nissan Parts. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on backorder or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.