| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 11298-EG30A |
| Product Name | Genuine Nissan Bolt 11298-EG30A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 11298-EG30A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #0 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 11298cd100, 11298cd10a, 11298eg300 |
Check the listing for details. Genuine Nissan Bolt 11298-EG30A. Condition: New. Listed at 7.13 USD. ProductGenuine Nissan Bolt 11298-EG30A. Genuine Nissan Parts. Our experts will get you exactly what you need and are more than happy to consult with you on specific projects that you might be working towards.