| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 14070-EA20A |
| Product Name | Genuine Nissan Engine Cover Stud 14070-EA20A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 14070-EA20A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #14 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 14070ea200 |
Check the listing for details. Genuine Nissan Engine Cover Stud 14070-EA20A. Condition: New. Listed at 4.81 USD. 4.0L. Engine cover,stud. 3.5L, 2013-16. Genuine Nissan Parts. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on backorder or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.