| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 13203-6KA0A |
| Product Name | Genuine Nissan Engine Valve Spring 13203-6KA0A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 13203-6KA0A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Year | 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #9 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 132039hp0a |
Check the listing for details. Genuine Nissan Engine Valve Spring 13203-6KA0A. Condition: New. Listed at 11.81 USD. Genuine Nissan Parts. Our experts will get you exactly what you need and are more than happy to consult with you on specific projects that you might be working towards. So, why would you choose anyone else?.