| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 27500-9BM1A |
| Product Name | Genuine Nissan HVAC Temperature Control Panel 27500-9BM1A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 27500-9BM1A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | Frontier |
| Year | 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #5 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 275009bk0a |
Check the listing for details. Genuine Nissan HVAC Temperature Control Panel 27500-9BM1A. Condition: New. Listed at 621.55 USD. Genuine Nissan Parts. Whether you’re restoring a classic, upgrading performance, or maintaining your daily driver, our team is here to help. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts.