| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 40014-6RR0A |
| Product Name | Genuine Nissan Steering Knuckle 40014-6RR0A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 40014-6RR0A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | Rogue |
| Year | 2021 2022 2023 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #1 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
Check the listing for details. Genuine Nissan Steering Knuckle 40014-6RR0A. Condition: New. Listed at 344.33 USD. Genuine Nissan Parts. Walser Nissan Wayzata Parts. With years of experience in the automotive industry, we specialize in providing genuine OEM Nissan parts and accessories. Whether you're performing routine maintenance or undertaking a full restoration, our extensive inventory ensures you'll find the exact part you need.