| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 40015-JF00A |
| Product Name | Genuine Nissan Steering Knuckle 40015-JF00A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 40015-JF00A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | GT-R |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #2 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
Check the listing for details. Genuine Nissan Steering Knuckle 40015-JF00A. Condition: New. Listed at 1616.04 USD. Genuine Nissan Parts. Whether you’re restoring a classic, upgrading performance, or maintaining your daily driver, our team is here to help. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts.