| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 28138-EA50A |
| Product Name | Genuine Nissan Tweeter 28138-EA50A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 28138-EA50A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | Armada Pathfinder |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #8 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 28138ea500 |
Check the listing for details. Genuine Nissan Tweeter 28138-EA50A. Condition: New. Listed at 63.40 USD. Genuine Nissan Parts. Whether you’re restoring a classic, upgrading performance, or maintaining your daily driver, our team is here to help. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts.