| Brand | Subaru |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 15208AA21A |
| Product Name | Genuine Subaru Oil Filter 15208AA21A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 15208AA21A |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #19 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 15208aa15a, 15208aa160, 15208aa20a, soa6351520815 |
Check the listing for details. Genuine Subaru Oil Filter 15208AA21A. Condition: New. Listed at 7.49 USD. Genuine Subaru Parts. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on backorder or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.