| Color | Silver |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Item Depth | 6 |
| Brand | Wabash Valley Farms |
| Type | Stovetop Popcorn Make |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 6 in |
| Making Method | Oil |
| Model | theater ii |
| Style | Vintage/Retro |
| Features | Easy Clean |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 10-15 in |
| Item Weight | 2 lb |
Check the listing for details. Genuine Whirley-pop Spinner Popcorn Popper Stovetop,. Color: Silver, Condition: Used, Made in United States. Listed at 15.99 USD. The Genuine Whirley-pop Spinner Popcorn Popper Stovetop by Wabash Valley Farms is a vintage/retro style popcorn maker made of aluminum in a classic silver color. This stovetop popcorn popper features a unique making method using oil and is designed for easy cleaning. This unit is perfect for making delicious batches of popcorn right on your stove. Made in the United States, this popcorn popper is a classic addition to any kitchen for movie nights or simple snacks.