| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | Maytag |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | 4KAER7685EW0 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | WPW10734600 (AP6023970) replaces 4449414, PS11757319, W10348626, |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | W10734600 |
| Features | Control Board |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Plastic |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board W10734600 Same Day Ship & 60 Days Warranty. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 89.97 USD. Range Control Board Cross Reference InformationPart Number WPW10734600 (AP6023970) replaces 4449414, PS11757319, W10348626, W10734600. Manufacturer Model Number Description Maytag 4KAER7685EW0 ELECTRIC RANGE Maytag 4KMER7685ES0 ELECTRIC RANGE Maytag 4KMER7685EW0 ELECTRIC RANGE Whirlpool 4KWFE7685ES0 ELECTRIC RANGE Whirlpool 4KWFE7685EW0 ELECTRIC RANGE Whirlpool WFE515S0EB0 ELECTRIC RANGE Whirlpool WFE515S0ED0 ELECTRIC RANGE Whirlpool WFE515S0ES0 ELECTRIC RANGE Whirlpool WFE515S0ET0 ELECTRIC RANGE Whirlpool WFE515S0EW0 ELECTRIC RANGE Whirlpool WFE520C0AB0 () 30`` ELECTRIC FREESTANDING STANDARD CLEAN RANGE Whirlpool WFE520C0AS0 () 30`` ELECTRIC FREESTANDING STANDARD CLEAN RANGE Whirlpool WFE520C0AW0 () 30`` ELECTRIC FREESTANDING STANDARD CLEAN RANGE Whirlpool WFE524CLAB0 () 30`` ELECTRIC FREESTANDING SELF-CLEAN RANGE Whirlpool WFE524CLAS0 () 30`` ELECTRIC FREESTANDING SELF-CLEAN RANGE Whirlpool WFE524CLAW0 () 30`` ELECTRIC FREESTANDING SELF-CLEAN RANGE