| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Stove Type Compatibility | Electric |
| Shape | Square |
| Appliance Capabilities | Fish |
| Power Source | Electric |
| Color | Gray/Silver |
| Item Diameter | 10 in |
| Material | ABS Plastic |
| MPN | GR19BW |
| Item Length | 14 in |
| Brand | George Foreman |
| Type | Grill & Griddle Pans |
| Unit Type | Unit |
| Year | 2003 |
| Manufacturer Warranty | n/a |
| Item Height | 6 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | GR19BW |
| Features | Grill |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Glossy |
| Power | 800 W |
| Item Width | 12 in |
| Item Weight | 9 lbs |
Check the listing for details. George Foreman Grill Lean Mean Fat Reducing Grilling Machine Bun Warmer GR19BW. Color: Gray/Silver, Condition: New. Listed at 52.95 USD. Up for your consideration is this vintage George Foreman Grill Lean Mean Fat Reducing Grilling Machine with Bun Warmer. I opened the box to take a picture of the model number and to confirm this was a brand new machine, which it is. Manufactured in 2003. This lean machine is packaged and ready to mail today or the next business morning. JIII