| Stove Type Compatibility | Electric |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Appliance Capabilities | Fish, Meat, Vegetables |
| Power Source | Electric |
| Color | Red |
| Item Diameter | 12 in |
| Material | Metal |
| MPN | GRP90WGR |
| Item Length | 15 in |
| Brand | George Foreman |
| Type | Grill & Griddle Pans |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 V |
| Model | George Foreman GRP90WGR |
| Features | Grill |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Glossy |
| Power | 1500 W |
| Item Width | 15 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. George Foreman Lean Mean Grilling Machine GRP90WGR G5 5 Plates RED. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 55.00 USD.