| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Gerber |
| Type | Hunting Knife |
| Blade Length | 3.5 in |
| Color | Black, Silver |
| Closed Length | 4.5 in |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Overall Length | 8 in |
| Features | Sheath Included |
| Handle Material | Plastic |
Check the listing for details. Gerber Metolius Folding Pocket Knife w/ Gut Hook and Sheath. Color: Black, Silver, Condition: Used. Listed at 15.00 USD. Gerber Metolius Folding Pocket Knife w/ Gut Hook and Sheath