| Item Number | 35346.3 |
|---|---|
| Blade Material | Stainless Steel |
| Number of Tools | 14 |
| Blade Length | 2.25" |
| Color | Black |
| Blade Edge | Partially Serrated |
| Closed Length | 5" |
| Overall Length | 5 in |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Gerber |
| Type | Multi-Tool |
| Unit Type | Unit |
| Model | MP600 |
| Features | Corrosion Resistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Tools Included | Bottle Opener, Can Opener, File, Knife, Medium Screwdriver, Phillips Screwdriver, Plier, Ruler, Wire Cutter |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 9 oz |
Check the listing for details. Gerber Multiplier MP600 Multi-Tool Black Needle Nose Pliers. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 39.99 USD. The Gerber MP600 Needlenose Multi-Tool is your trusty sidekick for any job. It's built with black-finished stainless steel and features a patented one-handed opening and Saf.T.Plus locking, so it'll take a beating and stay locked up while you're at it!