| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| MSRP | $17.00 |
| Blade Length | 2.25" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Silver |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.00" |
| Overall Length | 5.25" |
| Blade Types | Clip Point |
| Brand | Gerber |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Frame Lock |
| Model | Paraframe Mini |
| Number of Blades | 1 |
| Features | Lightweight, Belt/Pocket Clip |
| Country of Origin | China |
| Handle Material | Stainless Steel |
| MPN | 22-48485 |
| UPC | 013658084858 |
Check the listing for details. GERBER PARAFRAME MINI 22-48485. Color: Silver, Condition: New other (see details), Made in China. Listed at 9.75 USD. One flat fee for all orders regardless of quantity.