| Country of Origin | Germany |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Movement | Mechanical |
| Color | Brown |
| Item Length | 17 in |
| Vintage | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cuckoo Clock |
| Item Height | 14 in |
| Style | Black Forest |
| Theme | Music |
| Frame Material | Wood |
| Features | Musical |
| Item Weight | 22 lb |
| Item Width | 14 in |
Check the listing for details. German Black Forest Cuckoo with music. Color: Brown, Condition: New, Made in Germany. Listed at 700.00 USD. German Black Forest cuckoo clock. Brand New never been displayed. Many moveable parts and music. Friend from Germany picked it up for me and had it shipped to the states. Been gently stored. Smoke and pet free home. Clocks are a true investment and worth the money.