| Eye Prescription: | +100 |
|---|---|
| Frame Color: | Gold |
| Magnification Strength | +3.00 strength |
| Pattern | Solid |
| Lens Technology | Progressive |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Bridge Width | 19 mm |
| Vintage | No |
| Frame Color | Black |
| Brand | Unbranded |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| UV Protection | 4 |
| Lens Material | Glass |
| Unit Type | Unit |
| Lens Width | 51 mm |
| Theme | Colorful |
| Personalized | No |
| Style | Square |
| Features | Lighted |
| Lens Color | Clear |
| Lens Height | 32 mm |
| Temple Length | 100 mm |
Check the listing for details. German Intelligent Color Progressive Auto Focus Reading Glasses See More Clearly. Condition: New with tags. Listed at 9.99 USD. Upgrade your eyewear with this smart, all-in-one solution for better vision and eye protection.