| Number of Handrails | 1 |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Custom Bundle | No |
| Material | Plastic |
| Item Length | 4 in |
| California Prop 65 Warning | none |
| Brand | Tele Brands |
| Type | Suction Cup Grab Bar |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 12 in |
| Model | Grip Suction Mount Handle |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Features | Portable, Suction Cup |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 5 in |
| Item Weight | 1 lb |
| UPC | 097298021145 |
Check the listing for details. Get a Grip Handle Support For Shower & Tub Safety Suction Mounted. Color: White, Condition: New. Listed at 13.50 USD. Get a Grip Handle Support For Shower & Tub Safety Suction Mounted. Packaging has patina/yellowing. Product is not damaged.