| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Mounting Style | Stand Alone |
| Minimum Operating Frequency | 10 Hz |
| Current Conversion | AC to AC |
| Termination Style | Cable |
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| Number of Phases | 1/3 |
| Turns Ratio | 20~8000:1 |
| Brand | GEYA |
| Type | Current Sense Transformer |
| Maximum Operating Frequency | 5 kHz |
| Secondary Current Rating | 5A |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. GEYA AC Current Transformer Sensor Split Core Max.input 400A 20~8000:1 Output 5A. Color: Black, Condition: New. Listed at 21.16 USD.