| Current Rating | W2R-3P-100A-230V |
|---|---|
| Number of Throws | 1 |
| Timer Control | None |
| Custom Bundle | No |
| Smart Home Compatibility | Universal |
| Suitable For | Exterior, Interior, Wall |
| Tripping Characteristics | NOT |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Knockouts | 1-5 |
| Voltage | 187-265V |
| Number in Pack | 2-5 |
| Number of Outlets | 2 |
| Features | automatic transfer between 2 power source |
| Compatible Wire Gauge (AWG) | 5 |
| Tripping current | 5~10 In(type C) ,10~15 In(type D) |
| Room | Any Room |
| Number of Gangs | 6 |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Operating Temperature | -5 °C (23 °F)---35℃(98.8°F) |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 100 A |
| Color | Black |
| Number of Phases | 1 |
| Material | ABS/Plastic |
| Orientation | Vertical |
| Number of Spaces | 2-5 |
| Electrical Connection | Screw Terminal |
| Brand | GEYA |
| Operation Method | On/Off |
| Break Time | Instantaneous |
| IP Rating | IP20 |
| Model | W2R-ATS-2P |
| Number of Poles | 3 |
| Number of Circuits | 1-10 |
| Resistance Properties | Flame Retardant |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Application | transfer switch |
| Smart Home Protocol | Powerline/UPB (Universal Powerline Bus) |
Check the listing for details. GEYA ATS PC Dual Power Automatic Power Transfer Switch 3Pole 100A 220V 110V Grid. Color: Black, Condition: New. Listed at 46.46 USD. GEYA Dual Power Automatic Transfer Switch( Grid - Generator). We have more than ten years of production experience and have CE, CB and other international certifications. Customization service is also provide.