| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Throws | 1 |
| Interruption Type | transfer switch |
| Custom Bundle | No |
| MPN | Does Not Apply |
| Smart Home Compatibility | Universal |
| Suitable For | Exterior |
| Voltage System | 110/220V |
| Tripping Characteristics | NOT |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch |
| Number of Knockouts | 6-10 |
| Number of Ports | 6 |
| Voltage | 110V |
| Number in Pack | 2-5 |
| Number of Outlets | 3 |
| Features | Automatic switch |
| Compatible Wire Gauge (AWG) | 5 |
| Room | Any Room |
| Number of Gangs | 6 |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Operating Temperature | -5 °C (23 °F)---35℃(98.8°F) |
| Number of Positions | 3 |
| Maximum Amperage | 100 A |
| Color | Black |
| Number of Phases | 2 |
| Current Rating | 91-100 A |
| Material | ABS/Plastic |
| Orientation | Vertical |
| Number of Spaces | 6-10 |
| Electrical Connection | Screw Terminal |
| Brand | GEYA |
| Operation Method | On/Off |
| Type | Changeover Switch |
| Break Time | Instantaneous |
| Contact Configuration | Double Pole Double Throw (DPDT)/3-Way |
| IP Rating | IP20 |
| Model | W2R-ATS-3P-110V |
| One L line voltage | 110V |
| Number of Poles | 3 |
| Number of Circuits | 1-10 |
| Resistance Properties | Flame Retardant |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Application | Power Transfer Switch |
| Smart Home Protocol | Powerline/UPB (Universal Powerline Bus) |
Check the listing for details. GEYA Automatic Transfer Switch 3P 100A 110V Grid to AC Generator Dual Power RAIL. Color: Black, Condition: New. Listed at 48.97 USD.