| Network Connectivity | GSM/GPRS |
|---|---|
| Working Voltage | 3.4 - 4.2V DC |
| Manufacturer Part Number | Doesnotapply |
| Talk Time | 150 -180 minutes |
| Dimension | 35*20*14mm |
| Colour | Black |
| Power Output | DC5V 300 - 500mA |
| Brand | Unbranded |
| Type | GF-07 Mini GPS Tracker |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 3.7V 400mAh Li-ion Battery |
| Product Type | Magnetic GPS Tracker |
| Unit Quantity | 1 |
| Output Voltage | DC5V 300 - 500mA |
| Country of Origin | China |
| EAN | DoesNotApply |
Check the listing for details. GF-07 mini GPS Real Time Car Locator GSM / GPRS Tracker Magnetic Tracking Device. Color: Black, Condition: New other (see details), Made in China. Listed at 6.40 USD. Super magnetic force. GSM Band: 850/900/1800/1900Mhz. Notice: Must insert SIM card before charging. If you want recording, you must to insert a TF card to save the audio, or not, just only need a SIM card.