| Compatible Devices | Television, Clock |
|---|---|
| Plug Type | / |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 15A |
| Maximum Input Current | 15A |
| Smart Home Compatibility | / |
| Brand | DEWENWILS |
| Type | 15A GFCI Switch Outlet Combo |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Recommended Environment | Indoor |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. GFCI Combo Outlet with Switch 15A Tamper Resistant Weatherproof Self Test White. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 14.65 USD. DEWENWILS 15A GFCI Switch Outlet Combo, Tamper-Resistant GFCI Electrical Outlet, 15 Amp GFCI Outlet, Weather Resistant Ground Fault Circuit Interrupter, Self-Test with LED Indicator, ETL Listed, White.