| Color | Black |
|---|---|
| Volume capacity | 31 gal |
| Dimensions | 22.00 x 17.00 x 20.00 in |
| Assembly req | Y |
| Max load | 300 lb |
| Rec location | Outdoor |
| Accessories | Instruction Manuals |
| Seating capacity | 1 |
| Cushion included | N |
| Fill material | Resin |
| Weight | 8 lb |
| Has written warranty | No |
| Cleaning, care & maintenance | Wipe with Damp Cloth |
| Total count | 1 |
| Suggested number of people for assembly | 1 |
| Retail packaging | Single Piece |
| Brand | Gianna |
| Type | Storage Deck Box |
| Material | Resin |
| Features | Built-in Handles |
| Model | JBX |
| Shape | Rectangle |
Check the listing for details. Gianna 31 Gallon Resin Deck Box for Garden, Indoor. Color: Black, Condition: New. Listed at 20.38 USD. Introducing the perfect solution for your outdoor storage needs! Assembly is straightforward, requiring minimal tools.