| Color | Black |
|---|---|
| Max load | 330 lb |
| Weight | 7.5 lb |
| Seat height | 19.7 in |
| Camping chair type | Beach Chair |
| Accessories | Carrying Bag |
| Material | Polyester Fabric |
| Dimensions | 20.50 x 20.50 x 37.00 in |
| Seating capacity | 1 |
| Pattern | Solid Print |
| Activity | Camping |
| Has written warranty | No |
| Pieces | 1 |
| Age group | Adult |
| Brand | Gianna |
| Type | Chair |
| Features | Foldable |
Check the listing for details. GIANNA Foldable Camp Chairs, Carrying Bag, Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.98 USD. Featuring a higher arched back, 22.8" wide seat, and a patented tilt shade canopy, it’s perfect for the beach, camping, or lawn. GIANNA combines functionality and style for your outdoor relaxation.