| Brand | HamGeek |
|---|---|
| Compatible Brand | Universal |
| Supply voltage | 12V (10-14V)/0.5A |
| Type | Switch |
| Unit Type | Unit |
| Size | 185 x 160 x 65mm/7.3 x 6.3 x 2.6" (WxDxH) |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Withstand power | ≤ 200W |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Weight | 1.2KG/2.6LB |
Check the listing for details. HamGeek MX-304 Antenna Switch SDR Transceiver Switch f/ Antennas Transceiver #sz. Condition: New. Listed at 185.25 USD. HamGeek MX-304 Antenna Switch SDR Transceiver Switch for Three Antennas and Four Transceivers. HamGeek MX-304 Antenna Switch is used to connect 3 antennas and 4 transceivers. Users can choose their own desired antenna and transceiver through the two switches on the panel.