| Appliance Capabilities | Blend |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Bundle Description | . |
| Color | Black |
| MPN | 59742F |
| Material | Metal |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Bake, Dips & Spreads, Frozen Drink, Smoothie, Soup |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Handheld Blender |
| Capacity | . |
| Manufacturer Warranty | . |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 8 in |
| Model | . |
| Cable Length | 60 in |
| Features | Handheld |
| Components Included | Whisk, Blender |
| Number of Items | 2 |
| Power | 450 W |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Hamilton Beach 2 Speed Immersion Blender with Blending Wand and Whisk, 59742F. Color: Black, Condition: New. Listed at 35.00 USD.