| Materials sourced from | China |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 120 V |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Case, Dough Hook, Mixer, Storage Case |
| UPC | 0040094626205 |
| Appliance Capabilities | Whip, Beat |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | 62620 |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dough |
| Number of Speeds | 6 |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Handheld Mixer |
| Item Height | 8.86 in |
| Model | 62620 |
| Features | Convenient eject trigger for attachments, Pulse Function |
| Item Width | 3.54 in |
| Item Weight | 3.43 lbs |
| Power | 290W |
| Number of Settings/Programs | 6 |
Check the listing for details. Hamilton Beach 6 Speed 62620 Hand Mixer - Black with Snap On Case. Color: Black, Condition: New. Listed at 32.74 USD. Condition: New in box.