| Appliance Capabilities | Beat, Blend, Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Number of Speeds | 6 |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Handheld Blender |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 5-10 in |
| Model | 6-speed Hand Mixer |
| Features | Handheld, Easy Clean |
| Components Included | Case, Mixer |
| Number of Items | 4 |
| Power | 250 W |
| Number of Settings/Programs | 6 |
Check the listing for details. Hamilton Beach 6 Speed Hand Mixer with Quickburst, Includes Snap-On Case GA-1. Color: Blue, Condition: Open box. Listed at 19.99 USD. Hamilton Beach 6 Speed Hand Mixer includes a Snap-On Case. No more lost beaters in your junk drawers! Easily handle every mixing job with 6 speeds and QuickBurst for extra power. Includes 2 traditional beaters and a whisk.