| Appliance Capabilities | Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dough |
| Number of Speeds | 6 |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Handheld Blender |
| Item Height | 5-10 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Hamilton Beach |
| Cable Length | 60 in |
| Features | Handheld |
| Components Included | Mixer |
| Country of Origin | United States |
| Number of Settings/Programs | 6 |
Check the listing for details. Hamilton Beach 6speed Hand Mixer. Color: White, Condition: Open box, Made in United States. Listed at 25.00 USD. Open box but brand new never used.