| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 29882 |
| Material | Plastic |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Item Depth | 11 in |
| Brand | Hamilton Beach |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Hamilton Beach HomeBaker |
| Features | Timer |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 15 in |
| Power | 600 W |
| Item Weight | 12 lbs |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Hamilton Beach BM07 29882 Two Pound Home Baker Breadmaker Black-USED ONCE. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 65.00 USD. Hamilton Beach BM07 29882 Two Pound Home Baker Breadmaker Black-USED ONCE. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.