| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0763437107994 |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| MPN | 29881 |
| Material | Plastic |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Item Depth | 11 in |
| Brand | Hamilton Beach |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Hamilton Beach HomeBaker |
| Features | Timer |
| Item Width | 15 in |
| Power | 600 W |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Hamilton Beach Bread Machine HomeBaker 29881 White Tested Complete. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 44.99 USD. Tested and working great, with a clean interior and complete setup ready for use. Programs: Multiple settings including basic, French, gluten free, quick, sweet, dough, jam, cake, whole grain, and bake.