| Unit Type | lb |
|---|---|
| UPC | 0040094298822 |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | 29882 |
| Material | Plastic |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Item Depth | 14 in |
| Brand | Hamilton Beach |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Hamilton Beach 29882C |
| Features | LCD Display, Crust Control, Keep Warm Function, Non-Stick, Mixing Paddle, Convection, Programmable, Rapid Bake, Add Ingredients Signal, Raisin/Nut Dispenser, Timer, Jam Function, Automatic, Cool Touch |
| Power | 600 W |
| Item Weight | 12 lbs |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Hamilton Beach Bread Maker Black Model 29882- 2 lb Loaf Programmable Automatic. Color: Black, Condition: New. Listed at 139.99 USD.