| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Color | Silver |
| Grinding Method | Blade |
| Material | ABS Plastic |
| Item Depth | 3.5 in |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Electric Grinder |
| Item Height | 7 in |
| Model | Hamilton Beach 80334 |
| Type of Coffee Made | 3 Stage |
| Features | Cord Storage |
| Components Included | Coffee Grinder |
| Finish | Shiny |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 3.5 in |
| Power | 150 W |
Check the listing for details. Hamilton Beach Coffee Grinder 80334 – Custom Grind – 3 Stage – Tested – Read. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 19.49 USD. Model: 80334. Power: 150W. Clean inside and out. Easy‑clean grinding chamber. Cord storage. Compact design.