| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Color | Black |
| Item Diameter | 4 in |
| Grinding Method | Blade |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Electric Grinder |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 7 in |
| Model | #80385 |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Easy to Clean |
| Components Included | Coffee Grinder |
| Item Weight | 1.3 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Hamilton Beach Coffee grinder NEW. Color: Black, Condition: New. Listed at 99.99 USD. If it’s the freshest coffee with the most flavor you crave, grinding whole beans before brewing is the only way to go. The burr grinder is easy to operate and features one-touch grinding with auto shutoff.