| Power Source | Electric |
|---|---|
| Blade Length | 8 in |
| Color | White |
| Material | Plastic and Metal |
| MPN | 74200 |
| Food Compatibility | Meat |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Electric Knife |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 120 V |
| Manufacturer | Hamilton Beach |
| Model | 74200 |
| Number of Blades | 2 |
| Features | Lightweight, QC Passed |
| Components Included | Storage Case, Knife Blades |
| Power | 100 W |
Check the listing for details. Hamilton Beach Electric Carving Knife Missing Fork, With Storage Case Working. Color: White, Condition: Used. Listed at 12.00 USD. Hamilton Beach Electric Carving Knife With Storage Case Working condition No fork minimum scratches outside area the storage box Please review all pictures for judges Thanks for looking!