| Power Source | Electric |
|---|---|
| Blade Length | 7 in |
| Color | White |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | 74375 |
| Food Compatibility | Meat |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Electric Knife |
| Item Height | 5-10 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Hamilton Beach 74375 |
| Cable Length | 60 in |
| Features | Easy Clean |
| Number of Blades | 1 |
| Components Included | Storage Case |
| Item Weight | 4.25 lbs |
| Power | 100-199 W |
Check the listing for details. Hamilton Beach Electric Knife #74375. Color: White, Condition: Used. Listed at 19.95 USD. Knife is in really good shape and has been tested and works fine. It is complete with the exception of the plastic storage sleeve for the knife blade. This will be shipped by USPS and actual shipping costs will be determined by your specific zip code. Thanks for looking. 🔪