| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Food Compatibility | Meat |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Electric Knife |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Model | 74275Z |
| Cable Length | 60 in |
| Number of Blades | 2 |
| Features | Easy Clean |
| Components Included | Case |
| Item Weight | 4.25 lbs |
| Power | 1200 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Hamilton Beach Electric Knife Set With Case New In Box. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 20.00 USD. Hamilton Beach Electric Knife Set BNIB!!!!