| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 80335, 80335R |
| Material | Plastic |
| Grinding Method | Blade |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Electric Grinder |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo |
| Item Height | 7 in |
| Model | 80335G |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Features | Easy to Clean |
| Unit Quantity | 31 |
| Components Included | Coffee Grinder |
| Item Weight | 1.3 lbs |
| Power | Lower than 300 W |
Check the listing for details. Hamilton Beach Fresh Grind Electric Coffee Grinder - Black New Open BOX. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 16.95 USD. The Hamilton Beach Fresh Grind Electric Coffee Grinder in black is a convenient and efficient tool for grinding coffee beans for espresso.