| Appliance Capabilities | Blend, Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| MPN | 59780R |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | baby food, eggs, gravy, dips, spreads, sauces |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Handheld Blender |
| Item Height | 13 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Hamilton Beach 59780R |
| Features | Handheld |
| Components Included | Blender, Storage Case, Case |
| Power | 200 W |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Hamilton Beach Hand Blender 59780R MOTOR HOUSING. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 10.00 USD.