| Country of Origin | China |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| MPN | 29881 |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Brand | Hamilton Beach |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | lb |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Model | 29881 |
| Features | Automatic, Non-Stick, Programmable, Timer |
| Power | 600 W |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Hamilton Beach Homebaker 2lb Digital Bread Maker Model 29881 - Tested, Read. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 33.18 USD. Everything works great on it fully tested. However, it is missing the spinner on it