| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0763437107994 |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| MPN | 29881 |
| Material | Plastic |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Item Depth | 11 in |
| Brand | Hamilton Beach |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Hamilton Beach HomeBaker |
| Features | Timer |
| Item Width | 15 in |
| Power | 600 W |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Hamilton Beach HomeBaker Bread Machine Model 29881 , White, Type BM07. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 34.99 USD. Excellent condition, works perfectly.